5 wskazówek dotyczących dokładnego pomiaru

Dokładność. O to właśnie chodzi. Precyzyjne linie o wysokiej widoczności, a wszystko bez wysiłku. Tym właśnie charakteryzują się lasery i dalmierze laserowe Bosch.

Monterzy mogą z łatwością poradzić sobie z laserami krzyżowymi, które najlepiej nadają się do pracy w pomieszczeniach. Są one bardzo pomocne przy naprawianiu półek, kafelkowaniu ścian czy malowaniu domu. Większość laserów jest samopoziomująca, więc są w stanie ustawić się poziomo.

Dalmierze laserowe są również bardzo niezawodne i dokładne, i będą wykonywać swoją pracę do perfekcji. Dalmierze laserowe obliczają powierzchnię, objętość i odległość, mierzą z dokładnością do milimetra, a niektóre z nich mają długość pomiarową do 100 metrów.

1. Laser krzyżowy BOSCH GCL 2-15 G + RM 1

Laser wielofunkcyjny Bosch GCL 2-15 G oferuje czterokrotnie lepszą widoczność dzięki zielonym liniom poziomym i pionowym. Zasięg roboczy punktów laserowych sięga do 10 metrów w górę lub w dół. W zestawie znajduje się profesjonalny uchwyt obrotowy RM1 Professional, który umożliwia łatwe wyrównywanie linii laserowych wokół punktów prostopadłych. Zaletą jest również łatwa obsługa jedną ręką oraz intuicyjny interfejs użytkownika. Laser kombinowany oferuje również możliwość wyboru trybu liniowego i punktowego.

 

Fotografia: Laser krzyżowy BOSCH GCL 2-15 G

2. Laser liniowy BOSCH GLL 2-10 

Laser liniowy Bosch GLL 2-10 Professional to kompaktowy i intuicyjny w obsłudze laser do prac niwelacyjnych na krótkich odcinkach. Ponownie, jest to laser z zielonymi liniami laserowymi, które oferują do czterech razy lepszą widoczność w porównaniu do czerwonych. Laser ma trwałą konstrukcję z gumowaną obudową, wpuszczonym szkłem i stopniem ochrony IP 64 przed bryzgami wody i kurzem. Zasięg roboczy wynosi 15 metrów.

Fotografia: Laser liniowy BOSCH GLL 2-10


3. Laser krzyżowy BOSCH AdvancedLevel 360 Set

Uniwersalne urządzenie do precyzyjnej niwelacji z technologią zielonego lasera. Kąt otwarcia lasera krzyżowego wynosi 120°, co pozwala na uzyskanie długich linii laserowych i niewielkich odległości roboczych dla uzyskania precyzyjnych wyników. Laser ten, jak sama nazwa wskazuje, dostarczany jest w komplecie ze statywem, torbą i bateriami.

Fotografia: Zestaw lasera krzyżowego Bosch AdvancedLevel 360

4. Dalmierz laserowy BOSCH PLR30 C

Cyfrowy dalmierz laserowy PLR 30 C mierzy z dokładnością do 30 metrów. Dalmierz wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz dla optymalnego odczytu wyników pomiarów. Wyniki pomiarów można pobierać przez Bluetooth za pomocą aplikacji Bosch PLR measure&go. Mierzenie długości, powierzchni i objętości nigdy nie było łatwiejsze.

Fotografia: Dalmierz laserowy BOSCH PLR30 C

5. Dalmierz laserowy BOSCH PLR50 C

Obliczanie powierzchni, objętości, dodawanie, odejmowanie, pomiar ciągły, funkcja obliczania twierdzenia Pitagorasa, pomiar długości - to wszystko oferuje dalmierz laserowy Bosch PLR 50 C. Jak wskazuje liczba w nazwie, ten dalmierz może precyzyjnie mierzyć do 50 metrów. Dalmierz laserowy jest w stanie zapamiętać dziesięć ostatnich pomiarów. Dalmierz wyposażony jest w czujnik pochylenia, który umożliwia dokładny pomiar pochyłości i poziomowania obiektów.

Fotografia: Dalmierz laserowy BOSCH PLR50 C

Czy potrzebujesz porady przy wyborze techniki pomiarowej? Skontaktuj się z firmą Doktor Młotek za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem, pytaniatechniczne@doktormlotek.pl a my z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze.

Wszystkie nowości

Powiązane produkty