Wiercić i nic nie wywiercić? Jeśli posiadasz wiertarkę elektryczną, wiertarkę akumulatorową lub wiertarkę udarową BOSCH od Doktora Młotka, zwróć także uwagę na dobór odpowiedniego materiału do wiercenia. Aby osiągnąć precyzyjny wynik, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego wiertła do materiału i pracy. Oferujemy wiertła do drewna, wiertła do betonu, wiertła do metalu, wiertła do kamienia i płytek oraz pogłębiacze BOSCH i otwornice BOSCH . Wybierz wysokiej jakości akcesoria i wykorzystaj pełny potencjał swojej maszyny. Jeśli szukasz materiałów eksploatacyjnych najwyższej jakości, znajdziesz je właśnie u nas. I po okazyjnych cenach. Od wielu lat działamy w dziedzinie narzędzi, technologii i akcesoriów. W związku z tym możemy doradzić Ci dokładny wybór.
Przy zakupie wiertarki można wybierać spośród wielu rodzajów. 3 podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę to długość, średnica i system mocowania.
Długość wiertła
W przypadku wybranego typu, zawsze można wybierać spośród szeregu różnych długości, aby dopasować je do swoich potrzeb. Dłuższe wiertła mają zwiększoną odporność na ciepło. Podstawowy zakres długości wynosi od 50 do 1000 mm, ale dostępne są również dłuższe wiertła do wiercenia głębszych otworów. Długości wierteł wynoszą od 50 do 1000 mm.
Średnica wiertła
Średnica wiertła określa szerokość końcowego otworu. Zawsze można wybrać z zakresu średnic dla wybranego typu.
Uchwyt wiertła SDS
Oprócz klasycznego mocowania wierteł z chwytem cylindrycznym, istnieje również SDS (Special Direct System). Nazwa jest skrótem od słów steck-dreh-sitz (wkładka-obrót-uchwyt). Główną zaletą systemu SDS jest możliwość szybkiej wymiany narzędzi i łatwa obsługa. Rozróżniamy serie SDS-Plus i SDS-Max. SDS-Plus przeznaczony jest do młotów wiercących o wadze do 5 kg, SDS-Max do cięższych młotów o wadze do 11 kg.
Przed rozpoczęciem wiercenia należy zawsze wybrać odpowiednie wiertło do danego materiału. Klasyfikujemy wiertła do drewna, wiertła do metalu, wiertła do płytek i wiertła do betonu. Specjalną kategorią jest materiał do wiercenia diamentowego gwarantujący najwyższą jakość pracy.
Wiertła do drewna
W przypadku wiercenia w miękkim materiale, takim jak drewno, należy wybrać określony typ wiertła zgodnie z wymaganiami dotyczącymi głębokości i średnicy otworu. Ostrożnie zamontuj wiertło i ustaw prawidłową prędkość. Zbyt niska prędkość spowoduje postrzępienie otworów, podczas gdy wysoka prędkość może spowodować powstawanie przypaleń. Aby uzyskać precyzyjny wynik, spróbuj wiercić wzdłuż słojów drewna. Wiertła do drewna charakteryzują się centrującą końcówką, która utrzymuje wiertło w otworze i zapewnia, że nie będzie się ono obracać podczas pracy.
1. Wiertła spiralne: Do wiercenia precyzyjnych otworów w miękkim i twardym drewnie, ostra krawędź otworu bez wyszczerbień i zadziorów, dwie końcówki boczne i końcówka centrująca
2. Wiertła płaskie: Szybkie, dokładne wiercenie otworów o dużych średnicach w miękkim i twardym drewnie, samozwijająca się końcówka, bezproblemowe wiercenie w trudno dostępnych miejscach
3. Wiertła z głowicą: Do wiercenia głębszych otworów (belek itp.) w miękkim i twardym drewnie, solidna konstrukcja z głęboką spiralą
4. Wiertła suwakowe i Fostnera: Wysoka precyzja, gładkość i jakość cięcia podczas pracy z drewnem miękkim, twardym i konstrukcyjnym, dla profesjonalnych rzemieślników
Wiertła do obróbki metalu
Twardość jest decydującym czynnikiem podczas wiercenia w metalu. Miedź lub aluminium wymagają innego wiertła niż stal. Wiertła do metalu mają klasyczny kształt wiertła z wyciętym punktem lub sekcją. Zaleca się bezpieczne zamocowanie wierconego przedmiotu. Wierć w metalu prostopadle i rób częste przerwy, aby wiertło i materiał ostygły. Wywiercony otwór często wymaga regulacji w celu zmniejszenia zadziorów.
Podczas wiercenia w miękkich metalach należy robić dłuższe przerwy. Krawędzie stopią się podczas wiercenia, a wiertło może ulec zniszczeniu.
Aby przedłużyć żywotność wierteł do metalu, nie przegrzewaj wierteł. Rób przerwy między wierceniami i pozwól wiertłu ostygnąć przed ponownym wierceniem.
Typ wiertła do metalu charakteryzujący się twardością i elastycznością. Posiadają spiralny rowek do szybkiego odprowadzania wiórów. Nadają się do wiercenia w stalach stopowych i niestopowych o wytrzymałości na rozciąganie do 900 N/mm². Przy prawidłowym użytkowaniu mają długą żywotność i wysoką wydajność. Specjalną kategorią są wiertła z korpusem HSS-R.
Wyższej jakości wiertła z wiertłem samocentrującym krzyżowym nadają się do wiercenia stali stopowych i niestopowych oraz stali litowych do wytrzymałości 900 N/mm². Umożliwiają znacznie szybsze wiercenie i o połowę mniejszą siłę zacisku niż konwencjonalne wiertła.
3. HSS-Co (kobalt)
Wiertła najwyższej jakości do wiercenia stali nierdzewnej, stali szlachetnej, żelaza, żeliwa i metali kolorowych. Dzięki kobaltowej konstrukcji umożliwiają wiercenie w stalach stopowych bez większego zużycia farby. Pozwalają uzyskać precyzyjne otwory. Charakteryzują się wysoką trwałością i wydajnością.
4. Wiertła stopniowe
Wiertła stopniowe pozwalają na wywiercenie precyzyjnego otworu bez zadziorów.
Wiertła do PŁYTEK
Wiercenie w płytkach może powodować komplikacje. Istnieje ryzyko, że wiertło przesunie się po płytce, uszkadzając ją. Dlatego należy użyć kleju budowlanego lub taśmy papierowej. Wytnij kwadrat i zaznacz nim miejsce wiercenia. Taśma zapewni stabilność wiertła i ochroni glazurę płytki. Nie zaleca się wiercenia w spoinie, ponieważ wszystkie cztery rogi otaczających płytek mogą zostać uszkodzone.
Wiertła do płytek: Doctor Hammer poleca CYL-9 Ceramic 3 x wiertło do płytek firmy Bosch. Dla wygody należy wybrać wiertło diamentowe Easy Dry Best for Ceramic, które jest samoczynnie chłodzone dzięki chłodziwu w trzpieniu wiertła.
Wiertła do CONCRETE I CLAY
Pierwsza zasada przed wierceniem w murze? Dowiedz się, z jakim materiałem będziesz pracować. W przypadku cegły pełnej można posługiwać się wiertłem z lub bez gwintownika. Dla wygody wybierz typ wiertła z gwintownikiem pneumatycznym, który pozwala uniknąć konieczności użycia siły. Podczas wiercenia w cegle pełnej wybierz wiertło o średnicy kołka, wywierć otwór i wkręć kołek. W przypadku pracy z pustakami istnieje ryzyko wyłamania ścianek działowych. Dlatego należy wybrać wiertło o mniejszej średnicy niż żądany otwór.
Jeśli zamierzasz pracować z betonem, pamiętaj, aby zaprosić pneumatyczny młot wiertarski z udarem i wyposażyć się w specjalne wiertła do paneli od samego początku.
Wiertła
Dzięki wiertłom koronowym możesz z łatwością tworzyć okrągłe otwory w różnych materiałach. Używaj ich do tworzenia mniejszych lub większych otworów na kable, skrzynki elektryczne, odciągi itp. Korony wiertnicze są używane głównie przez profesjonalnych rzemieślników. Doctor Hammer oferuje szeroką gamę wierteł z różnych materiałów do wszelkiego rodzaju prac.
Wiertła
Wiertła zawdzięczają swoją nazwę głównej czynności, do której są przeznaczone, czyli wierceniu otworów pod wkręty z łbem walcowym. Można ich używać do pracy z drewnem, żeliwem i stalą. Pogłębiacze umożliwiają pogłębianie łba śruby równo z powierzchnią obrabianego przedmiotu, usuwanie zadziorów lub pogłębianie otworów pod śruby i gwinty. W Doctor's Hammer znajdziesz również praktyczne zestawy z pogłębiaczami w różnych rozmiarach.
Aby pomóc użytkownikowi w szybkim znalezieniu poszukiwanych treści w naszej witrynie, zaoszczędzić mu wielu kliknięć i uniknąć wyświetlania reklam, które go nie interesują, potrzebujemy jego zgody na przetwarzanie plików cookie.