Gdzie pomoże szlifierka kątowa?

Szlifierka kątowa lub flexa, gumówka. Jedna maszyna, która poradzi sobie z różnorodnymi pracami w warsztacie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i jaką pracę wykonywać ze szlifierką kątową?

 

Foto: Akumulatorowa szlifierka kątowa Bosch GWX 18V-10 C Professional

 

Akumulatorowa czy elektryczna

Na początku dowiedz się, gdzie chcesz wszędzie używać szlifierki. Jeśli wiesz, że często pracujesz w miejscach poza zasięgiem prądu, rozważ zakup szlifierki kątowej w wersji AKU. Chociaż może Cię zaskoczyć wyższa cena zakupu ale akumulator może być używany w tej samej gamie maszyn AKU - kupisz jeden i będzie pasował również do innych narzędzi. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na pobór mocy, wyższy pobór mocy zapewni szybsze i płynniejsze cięcie.

Uniwersalny pomocnik

Szlifierki kątowe są często nazywane wszechstronnymi lub uniwersalnymi pomocnikami. Za pomocą jednej maszyny możesz ciąć metale i szlifować różne materiały. Rozpocznij cięcie płytek, kawałków betonu i zgrubnego szlifowania. Wybierając odpowiednią ściernicę zmienisz umiejętności szlifierki kątowej i dostosujesz ją do swoich wymagań.

 

Foto: Akumulatorowa szlifierka kątowa z X-LOCK Bosch GWX 18V-10 PC

 

Cięcie

Wybierając tarcze tnące, zwróć uwagę na materiał, z którym będziesz pracować. Istnieją tarcze tnące przeznaczone do cięcia stali, kamienia, żeliwa, metalu i kombinowane.

Szlifowanie

Aby zagwarantować dobry wynik, przy wyborze ściernicy do obróbki zgrubnej / szlifierskiej ważne jest również, aby wybrać typ, zwracając szczególną uwagę na materiał. Bosch oferuje tarcze do obróbki zgrubnej przystosowane do stali i metalu.

Obróbka powierzchniowa

Szlifierka kątowa będzie prawdopodobnie jedną z najbardziej wykorzystywanych narzedzi w Twoim warsztacie. Jedną z wiodących umiejętności jest obróbka powierzchni. Możesz rozpocząć szlifowanie zgrubne i dokładne, obróbkę spawów, usuwanie rdzy i zadziorów. Tutaj również oferta jest zróżnicowana: ściernice włókninowe, lamelowe i włókninowe do szlifierek kątowych.

Foto: Akumulatorowa szlifierka kątowa Bosch GWX 18V-10 SC Professional

 

Diamentowe tarcze

Velmi tvrdé a odolné materiály jsou výzvou i pro zkušené řemeslníky. Před vlastní zkušeností ale stojí právě volba vhodného spotřebního materiálu. Ať už budete dělit dlaždičky, beton či kámen,  čelte tvrdým materiálům pouze se speciálně navrženým diamantovým kotoučem.

Bardzo twarde i wytrzymałe materiały są wyzwaniem nawet dla doświadczonych rzemieślników. Jednak wybór odpowiedniego materiału eksploatacyjnego poprzedzony jest własnym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy tniesz płytki, beton czy kamień, twarde materiały można ciąc tylko za pomocą specjalnie zaprojektowanej tarczy diamentowej.

Genialny system X-LOCK

 Interesują Cię szlifierki kątowe, ale nie zdajesz sobie sprawy z konieczności częstej wymiany tarcz? Bosch jest pierwszą firmą na świecie, która wymyśliła genialny system wymiany do szlifierek kątowych. X-LOCK to nowy dwuczęściowy system wymiany akcesoriów do szlifierek kątowych za pomocą jednego kliknięcia. Interfejs głowicy szlifierskiej i akcesoriów w kształcie litery X umożliwia łatwy i bezproblemowy montaż. Wyróżnia się wyjątkowo łatwą wymianą, która eliminuje ryzyko zgubienia matki i nie wymaga klucza do wymiany tarczy - możesz zmienić akcesoria nawet 5 razy szybciej w porównaniu z konwencjonalnym systemem. Zawiera szeroką gamę akcesoriów do wszystkich prac ze szlifierką kątową. Ponadto nigdy nie będziesz nieprawidłowo montować dysków. Pociągnięcie dźwigni uruchamia mechanizm zwalniający, szczęki zaciskające otwierają się i można wyjąć tarczę. Z drugiej strony, gdy tarcza kliknie, szczęki zaciskające zamykają się bezpiecznie.

Foto: Genialny system BOSCH X-LOCK

 

Potrzebujesz porady dotyczącej wyboru szlifierki kątowej? Skontaktuj się z doktorem młotkiem pod adresem e-mail info@doktormlotek.pl

 

Wszystkie nowości

Powiązane produkty