W przypadku konieczności skutecznego poluzowania lub dokręcenia połączenia śrubowego można użyć elektrycznych kluczy udarowych EXTOL . W przeciwieństwie do klasycznego śrubokręta czy klucza, praca z kluczami EXTOL jest szybka i wydajna. Pokochasz akumulatorowe klucze udarowe dzięki niezależności kabla. Klucze pneumatyczne za niską wagę i dobrą wydajność. Polecamy je jako pomoc przy wymianie koła, na budowie oraz podczas montażu konstrukcji. Oferujemy szereg specjalistycznych akcesoriów EXTOL do kluczy udarowych. Reprezentujemy również popularne marki kluczy elektrycznych Bosch, Dewalt, Dremel, Makita, Metabo, Gardena, Knipex, Kärcher, Stanley, Black&Decker, AGT i innych.
Klucz udarowy to narzędzie, w którym w odróżnieniu od np. Wiertarki udarowe wstrząsy występują w kierunku obrotu. Wibracje nie są przenoszone na korpus narzędzia, więc odrzut jest minimalny. Niemniej jednak prawidłowa ergonomia klucza dynamometrycznego jest bardzo ważna.
Klucz dynamometryczny powinien być odpowiednio wyważony i dobrze mieścić się w dłoni. Gumowany uchwyt zapobiega przesuwaniu się podczas uderzeń. Komfort użytkowania zapewniają logicznie pogrupowane kontrolery, które znajdują się także w zasięgu palca. Dzięki mniejszej wadze obsługa będzie łatwa, ale komfort ten nie powinien odbywać się kosztem jakości wykonania materiału.
Do obsługi elektrycznego klucza udarowego konieczne jest podłączenie do gniazdka elektrycznego sieć. To rozwiązanie jest zwykle najtańsze, ale zapewnia mniejszy komfort pracy. Kabel zasilający może nie sięgać wszędzie i podczas pracy może zaplątać się w dłonie. Z reguły takie klucze udarowe oferują najwyższą wydajność i solidniejszą konstrukcję.
Do zwykłych prac w domowym warsztacie lub na mniejszej budowie, wartości mocy wystarczy klucz udarowy do 0,37 kWJeśli chodzi o moc, klasycznie prawdą jest, że im większa moc klucza dynamometrycznego, tym jest on lepszy.
Praktycznie najważniejszą wartością klucza udarowego jest moment obrotowy. Wskazuje siłę, która zostanie przyłożona do dokręconej śruby. Podawana jest w niutonometrach. Ponownie, im większa wartość momentu obrotowego, tym lepiej. Na rynku są modele z momentem poniżej 200 Nm, ale mają one przeznaczenie hobbystyczne. Dla pewnej zapasu mocy wybierz co najmniej 250 Nm. Wartości momentu obrotowego powyżej 600 Nm są zarezerwowane dla narzędzi półprofesjonalnych. Ale można spotkać także urządzenia o 1200 Nm i więcej.
Liczba obrotów najczęściej mieści się w przedziale 2 000–3 000 obr/min. Choć liczba jest istotna, w przypadku klucza udarowego bardziej istotny jest na przykład wspomniany moment obrotowy.
Przy wyborze klucza udarowego będzie Cię interesować także liczba uderzeń – uderzeń. Pomagają one w poluzowaniu połączenia śrubowego. Ich wartość waha się w jednostkach tysięcy uderzeń na minutę.
Dla poszczególnych modeli kluczy udarowych można znaleźć asortyment średnic wkrętów, z którymi może współpracować wkrętak. Nie należy używać wkrętów o średnicach innych niż zalecane.
Reprezentujemy również popularne marki wkrętaków elektrycznych Bosch, Dewalt, Dremel, Makita, Metabo, Gardena, Knipex, Kärcher, Stanley, Black&Decker, AGT i innych.
✔ My jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą kluczy z gwarancją jakości i pochodzenia towaru.
✔ Lubimy narzędzia, technologię i materiały. Jesteśmy profesjonalni pod każdym względem.
✔ Naszym klientom zapewniamy pprofesjonalne wsparcie techniczne i doradztwo.
✔ Oferujemy możliwość skorzystania z przedłużonych gwarancji bezpośrednio od dostawcy.
Skontaktuj się z nami na e-mail info@doktormlotek.pl.
Aby pomóc użytkownikowi w szybkim znalezieniu poszukiwanych treści w naszej witrynie, zaoszczędzić mu wielu kliknięć i uniknąć wyświetlania reklam, które go nie interesują, potrzebujemy jego zgody na przetwarzanie plików cookie.