Wyposaż swój warsztat w profesjonalne odkurzacze.

Zimowe miesiące to zazwyczaj czas porządków. Na zewnątrz panuje mróz, a na zewnątrz nie ma nikogo poza zapalonymi narciarzami. Co więc zrobić z nadmiarem wolnego czasu? Rozpocząć sprzątanie warsztatu. Nie jest to zabawa, ale jest to konieczne. Ponieważ czysty i schludny warsztat jest podstawą każdego pomyślnie zakończonego projektu.

1. Odkurzacz uniwersalny AS 20 L Metabo

Jest malutki, ale świetnie sobie radzi. Docenią go zwłaszcza majsterkowicze, którzy nie mają przestronnego warsztatu i potrzebują zaoszczędzić miejsce. Co więcej, dzięki niewielkiej wadze i kompaktowej budowie, możesz pożyczyć go bliskiej osobie do czyszczenia.  A dlaczego wielofunkcyjność? Ponieważ odkurzacz AS 20 L bez problemu radzi sobie zarówno z suchymi, jak i mokrymi zanieczyszczeniami. Jak sama nazwa odkurzacza wskazuje, pojemność zbiornika wynosi 20 litrów, a jeśli jest on pełny podczas odkurzania na mokro, urządzenie automatycznie się wyłącza. Ponieważ odkurzacz jest przeznaczony głównie do użytku komercyjnego, co odpowiada niższej cenie w porównaniu z innymi profesjonalnymi odkurzaczami wielofunkcyjnymi, posiada klasę pyłu L. Klasa ta jest szczególnie odpowiednia dla kurzu domowego, wapna lub ziemi.

        

Zdjęcie: Odkurzacz uniwersalny AS 20 L Metabo

Czego możesz się spodziewać po rozpakowaniu kartonu?

1. Wąż ssący o średnicy 35 mm i długości 1,75 m - z przegubem obrotowym i złączem bagnetowym
2. 2 rury ssące - wykonane z tworzywa sztucznego, o długości 0,4 m
3. Fltr celulozowy składany - 99,97% zatrzymywania pyłu
4. Włókninowy worek filtracyjny - idealny do drobnego pyłu
5. Dysza szczelinowa i podłogowa

Parametry techniczne odkurzacza:

Przepływ objętościowy max: 3600 l/min
Podciśnienie: 200 hPa (mbar)
Obszar filtrowania: 3600 cm²
Wejście mocy max: 1200 W
Pojemność zbiornika: 20 litrů
Waga: 5 kg
Długość kabla: 5 m


2. Odkurzacz GAS 35 M AFC Professional

Jeśli jesteś naprawdę wymagającym majsterkowiczem lub doświadczonym profesjonalistą, który szuka pomocnika do sprzątania, sprawdź wszechstronny odkurzacz na mokro i sucho z automatycznym czyszczeniem marki Bosch. GAS 35 M AFC to certyfikowany odkurzacz klasy pyłu M zgodnie z normą Unii Europejskiej. Daje to użytkownikowi wysoką ochronę i sprawia, że nadaje się do odkurzania w warsztatach i na placach budowy. Poradzi sobie z pyłem z tynku, betonu czy drewna. Pył ten jest uważany za umiarkowanie niebezpieczny dla zdrowia człowieka, gdyż podczas pracy może dostać się do dróg oddechowych i tym samym wywołać szereg poważnych chorób.

Zdjęcie: Odkurzacz GAS 35 M AFC Professional

Już sama nazwa odkurzacza daje do zrozumienia, że jest on przeznaczony specjalnie dla profesjonalistów. Odpowiadają temu parametry techniczne i wyposażenie maszyny. Płynna regulacja siły ssania czy automatyczne wyłączenie odkurzacza po osiągnięciu maksymalnego poziomu cieczy w pojemniku to oczywistość nawet w tańszych odkurzaczach wielofunkcyjnych. Jakie zatem cechy i przewagi ma GAS 35 M AFC nad konkurencją? Chodzi głównie o wyposażenie i praktyczność.

1. Wąż antystatyczny: zapobiega gromadzeniu się ładunków statycznych i jest bardzo odporny. Dodatkowo w zestawie znajduje się adapter do elektronarzędzi, co zwiększa jego praktyczność.
2. Chromowana rura ssąca: jakość wykonania z trwałego materiału.
3. Worek na odpady: nadaje się do odkurzania odpadów suchych i mokrych. Wykonane z polietylenu z uszczelką do bezpyłowej utylizacji.
4. Kolanko antystatyczne: kolanko plastikowe o średnicy 25 mm.
5. Płaski filtr plisowany: odporny na wilgoć o długiej żywotności. Nadaje się również do pyłu ściernego i brudnych cieczy. Nie nadaje się jednak do materiałów włóknistych.
6. Dysza parowa: do trudno dostępnych miejsc. 
7. Sawka podłogowa: do odkurzania na mokro i sucho. 

Parametry techniczne odkurzacza:

Waga: 12,4 kg
Objętość magazynu netto: 23 litrů
Wejście mocy znamionowej: 1 200 W
Pojemność zbiornika brutto: 35 litrů
Obszar filtrowania: 6 150 cm2
Maks. przepływ powietrza (turbina): 74 l/s
Max. podciśnienie (turbina): 254 mb
Pojemność zbiornika wody netto: 19,2 litrů


Praktyczność odkurzacza docenią zwłaszcza rzemieślnicy na budowie, którzy muszą mieć pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia. Bosch nie zapomniał o wyposażeniu odkurzacza w zintegrowane gniazda na akcesoria, kable i węże. Gniazdo do podłączenia elektronarzędzi z automatycznym przełączaniem, w tym funkcją timera, zapewnia doskonały komfort pracy. A wisienką na torcie jest możliwość przypięcia L-Boxx do odkurzacza, dzięki czemu Twoje ręce nie będą musiały dźwigać narzędzi i akcesoriów.

Potrzebujesz porady przy wyborze sprzętu do sprzątania? Skontaktuj się z Doktor Młotek wysyłając e-mail na adres pytaniatechniczne@doktormlotek.pl a my z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze.

Wszystkie nowości

Powiązane produkty