Jak wybrać wiertarkę elektryczną

Oferujemy rozmaity asortyment wiertarek elektrycznych dla profesjonalistów i majsterkowiczów. Wybieraj spośród szeregu akumulatorowych, stojakowych, diamentowych modeli i z modeli wiertarek udarowych i bezudarowych. Oferujemy różne warianty modeli dostosowane do wysokich wymagań w celu szybkiej i wygodnej pracy.  

Oferujemy wiertarki elektryczne popularnych marek Bosch, DeWalt, Metabo, Milwaukee, Narex, Extol i innych.

Wybieraj spośród akumulatorowych wiertarek (wkrętarek akumulatorowych) marek Bosch, DeWalt, Makita, Metabo, Milwaukee, Narex, Extol i innych.

 

Wiertarka akumulatorowa

Dużą zaletą wiertarek akumulatorowych jest mobilność i możliwość pracy w dowolnym miejscu bez potrzeby używania kabla lub prądu. Składają się one z korpusu wiertarki i wymiennego akumulatora, zasilanego ogniwem akumulatorowym, które kontroluje moc i czas pracy. Dzięki brakowi kabla możesz dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc i ułatwić sobie pracę na wysokości.

Długość czasu pracy i mocy zależy od ogniwa akumulatorowego, przy wszystkich innych parametrach wiertarko-wkrętarkę można porównać z elektryczną. Rozładowanie zmniejsza również wydajność wiertarki, dla większego komfortu dla użytkownika polecamy przykupić akumulator zapasowy. 

Kryteria wyboru wiertarki akumulatorowej:

Moc: Im wyższe napięcie (V), tym wyższa moc.

Wytrzymałość baterii: im wyższa pojemność baterii (Ah), tym dłuższa wytrzymałość baterii.

                      aku vrtačky

Wiertarki z kablem kontra wiertarki akumulatorowe

Pospolita wiertarka jest zależna od sieci elektrycznej. To znaczy, że podczas korzystania z niej musisz polegać na bliskości gniazdka elektrycznego. Kabel zasilający jest trwale wbudowany w korpus wiertarki, co może utrudniać pracę na wysokości i w trudno dostępnym terenie. Zaletą pospolitych wiertarek z kablem jest niższa cena zakupu i stała moc – w przeciwieństwie do wiertarek akumulatorowych jest po cały czas stabilna.

                      elektrické vrtačky do sítě

Wiertarka stojakowa

Główną zaletą wiertarek stojakowych jest niewątpliwie precyzja, są one przymocowane w stojaku i zapewniają użytkownikowi stabilne tło do wiercenia otworów. Mają większą wagę, aby stworzyć solidną podstawę do precyzyjnej pracy. Docenią je na przykład producenci mebli i inni rzemieślnicy.

Dzięki położeniu na miejscu i wbudowanemu kablowi zasilającemu, nie musisz trzymać wiertarki w dłoni i można się całkowicie skoncentrować na wiercenie.

                                  stojanové vrtačky

 

Co z trójki wiertarka elektryczna - wiertarko-wkrętarka - wkrętak elektryczny wybrać do wkręcania?

Wiertarka elektryczna

Nie jest przeznaczona prymarnie do wkręcania, mimo to można jej z pewnymi ograniczeniami użyć. Jeśli chcesz używać wiertarki elektrycznej do wkręcania, ważne jest wybrać wiertarkę o płynnej regulacji. Płynna regulacja ma wpływ na prędkość obrotową, ale moc jest nadal taka sama. Wiertarki nie pozwalają na regulację momentu dokręcającego, dzięki któremu zatrzymują się po osiągnięciu ustawionej siły. 

Wiertarko-wkrętarka

Wiertarko-wkrętarka nadaje się do wkręcania. Łączy funkcje wiertarki elektrycznej i śrubokręta. Dzięki temu wiertarko-wkrętarka łatwo zastąpi wiertarkę, ale jest ona dodatkowo wyposażona w ustawienie momentu dokręcającego, aby gwint śruby nie został oderwany. Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki oferują dodatkową zaletę wygodnej obsługi bez kabla. 

Wkrętak elektryczny

W przeciwieństwie do wiertarki, można na końcową część przymocować element do wkręcania bitów. Z wkrętarkami elektrycznymi można się najczęściej spotykać podczas pracy profesjonalnej, moment dokręcający może być elektryczny lub mechaniczny. W mechanizmie znajduje się sprzęgło rozłączające, które wyłącza dokręcanie po osiągnięciu przez śrubę wymaganej głębokości

Wiertarka udarowa kontra wiertarka bezudarowa

Jeśli będziesz się zastanawiał czy wybrać wiertarkę bezudarową lub udarową wiertarkę, trzeba sobie z góry wyjaśnić, z jakimi materiałami będziesz pracował.

Do podstawowych prac, takich jak wiercenie w drewnie lub betonie, wystarczy wiertarka bezudarowa. Jeśli zamierzasz pracować także z twardszym materiałem i chcesz wybrać wiertarkę uniwersalną, wybierz raczej wersję z udarem. Daje to możliwość włączania i wyłączania mechanizmu udarowego, dzięki temu można łatwo wiercić w twardych materiałach budowlanych, takich jak kamień, stal lub beton.

Podczas pracy z miękkim materiałem wyłącz mechanizm udarowy, aby zapobiec uszkodzeniom materiału. Aby uzyskać większą efektywność, należy pomyśleć o wyborze wysokiej jakości akcesoriów, zwłaszcza wierteł przystosowanych do pracy z twardymi materiałami.

Młotowiertarka

Z młotowiertarek skorzystasz przede wszystkim podczas wiercenia w materiałach takich jak beton, mur lub kamień. Wizualnie przypominają wiertarkę udarową, jednak zasada ich działania jest zupełnie inna. Młotowiertarki zawierają tłok, który wielokrotnie ściska powietrze nad sobą i przenosi wstrząsy bezpośrednio na wiertło. Zasada ta nazywana jest udarem elektro-pneumatycznym, a jej wydajność jest znacznie wyższa niż w przypadku udaru mechanicznego.

Z tego powodu młotowiertarki nadają się do bardziej wymagających zastosowań wiertniczych, gdzie są o bardziej wydajniejsze niż wiertarki udarowe. Podczas pracy z materiałami budowlanymi zastosowanie młotowiertarki oszczędza czas – ta sama praca może zostać wykonana szybciej i przy mniejszym wysiłku.