259
3285 zł

Szlifierki mimośrodowe

Aby wynik był precyzyjny, trzeba nie zepsuć wielkiego finału. Ręczne szlifierki mimośrodowe to mistrzowie w końcowej obróbce powierzchni drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Ponadto nie pozostawiają śladów szlifowania. Szlifierki mimośrodowe mogą służyć do czyszczenia powierzchni po szlifowaniu zgrubnym, szlifowaniu powierzchni wypukłych oraz usuwaniu rdzy z korpusu. Zawsze zwracaj uwagę na dobór odpowiedniego materiału szlifierskiego i polerskiego oraz akcesoriów do szlifierek . Często pracujesz poza zasięgiem sieci? Doktor Młotek oferuje również akumulatorowe szlifierki mimośrodowe bez kabla zasilającego. Reprezentujemy również popularne marki mimośrodowych szlifierek ręcznych Bosch, Hikoki, Makita, Metabo,  i inne.

 

Jak wybrać szlifierkę mimośrodową?

Szlifowanie i polerowanie drewna, metalu, tworzyw sztucznych, rakli i lakierów nie stanowi problemu dla szlifierek mimośrodowych. Ergonomiczna konstrukcja umożliwia łatwe prowadzenie i bezpieczną pracę. Łatwa i szybka wymiana talerza szlifierskiego. Oczywiście dostępny jest również zintegrowany system odsysania zapewniający czystsze środowisko pracy.

Mniej wydajne szlifierki mimośrodowe wyróżniają się niską wagą, która zwykle przekracza zaledwie 1 kg, dzięki czemu można je wygodnie obsługiwać jedną ręką. Mocniejsze szlifierki mimośrodowe mają większą wagę i lepiej nadają się do obróbki większych powierzchni. Często jej konstrukcja jest wyposażona w uchwyt do trzymania oburącz , co ułatwia pracę z gruboziarnistym papierem ściernym, gdy trzeba usunąć dużo materiału. Do czyszczenia, dokładnego szlifowania lub polerowania bardziej odpowiednia jest lżejsza waga.

Jeśli jednak kupują Państwo szlifierkę mimośrodową do szlifowania zgrubnego i uszlachetniania, większa waga będzie dla Państwa korzystna, podobnie jak drugi uchwyt zapewniający silniejszy nacisk drugiej ręki. Waga waha się od 1 kg do 5 kg.Profesjonalne szlifierki mogą mieć większą wagę.

Moc wyjściowa w dużej mierze określa, jak mocna jest szlifierka mimośrodowa – to znaczy, jak duży obszar może obrabiać w jednostce czasu. Przed zakupem powinni Państwo poznać moc urządzenia.  Podstawowe szlifierki obrotowe dla hobbystów mają moc do 200 W. Moc 250 – 450 W obiecuje już w pełni funkcjonalne urządzenie, które poradzi sobie ze szlifowaniem parkietu, renowacją mebli lub szlifowaniem i polerowaniem ciała. Mocniejsze szlifierki mogą mieć średnicę podstawy szlifierskiej do 150 milimetrów. Z reguły mają one również wyższy poziom mimośrodowości – ugięcia.

Rozmiar ściernic i zamontowanego na nich papieru ściernego mieści się zwykle w zakresie 125 mm i 150 mm. Mniej wydajne szlifierki mimośrodowe mają mniejszą średnicę i odwrotnie. I odwrotnie, w przypadku płaskich powierzchni docenią Państwo większą średnicę i wyższą moc wejściową szlifierek obrotowych o średnicy 150 mm.

Przy szlifowaniu drobnymi papierami (ziarnistość 100-400) zalecamy szlifierki mimośrodowe o mocy silnika od 250 do 550 W.

Aby osiągnąć dobre wyniki przy użyciu grubszych papierów (ziarnistość 100 i poniżej), proszę wybrać typ szlifierki o mocy od 500 do 750 W

.