182
6676 zł

Piły

Oferujemy szeroką gamę elektrycznych pił  ręcznych i stołowych do użytku profesjonalnego i hobbystycznego. U Doktora Młotka znajdziesz piły oscylacyjne, wgłębne, tarczowe, łańcuchowe, piły do ​​metalu i inne warianty pił  w tym stos akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych. Piły nadają się do szerokiego zakresu zastosowań, do pracy z różnymi materiałami, a poszczególne kategorie pił różnią się wydajnością i wagą. Modele łączą w sobie maksymalne bezpieczeństwo, wysoką wydajność i ponadczasowy design, zapewniający komfort pracy i wysoką wydajność. Reprezentujemy również popularne marki pił elektrycznych Bosch, HikokiMakita, Metabo i inne.

Wybierając piłę, należy z wyprzedzeniem zastanowić się, w jakim celu będziesz jej najczęściej używać. Nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań i pracy z wieloma materiałami, poszczególne kategorie pił różnią się wydajnością i wagą.

Materiał/Piła

Elektryczna łańcuchowa

Ukośnica, Ukośna

Stołowa

Szablasta

Okrągła

Oscylacyjna

Drewno

Metal

X

X

X

X

X

Plast

X

X

Płytki i kostka brukowa

X

X

X

X

X

X

Elektryczne piły łańcuchowe

Pilarki elektryczne nie wymagają wysokich wymagań konserwacyjnych, są cichsze i bardziej przyjazne dla środowiska w porównaniu do pił spalinowych. Możesz ich używać w warsztacie, na budowie oraz podczas prac wokół domu i cięcia drewna opałowego. Wybierając, musisz wziąć pod uwagę, jak często i w jakiej objętości zamierzasz ciąć. Praca z nimi jest bezpieczna, szybka i wydajna. Wadą dla użytkowników może być konieczność manipulowania kablem i możliwość pracy tylko w miejscach gdzie jest gniazdko elektryczne, jeśli będziesz używać pilarki łańcuchowej w miejscach bez dostępu do prądu to polecamy wybór warianty z akumulatorem. Nowoczesna kompaktowa konstrukcja zapewnia nie męczącą pracę, zabezpieczona hamulcem bezpieczeństwa podczas pracy.

Ukośnica / Ukośna piła

Dzięki piłom ukośnym można wykonywać ostre cięcia pod określonym kątem. Często używa się nazwy ukośnica, ale tę samą piłę można również opisać jako piłę ukośną. Pomimo różnych nazw jest to ten sam produkt.

Jeśli chcesz wykonać ostre cięcie pod kątem, wybierz piłę ukośną. Jego główną zaletą jest możliwość wykonywania łatwych i precyzyjnych cięć skośnych w dwóch kierunkach, co umożliwia obrotową, przechylaną głowicę. Z tego powodu nadaje się do precyzyjnego skracania części. Pilarki ukośne radzą sobie z różnymi materiałami, laminat, parkiet, tworzywa sztuczne oraz z odpowiednią tarczą tnącą do aluminium. Zadowoli każdego, kto kładzie nacisk na maksymalną dokładność cięcia pod określonymi kątami. Czyste cięcia ukośne służą do tworzenia stabilnych połączeń narożnych, takich jak tworzenie przegrody z kantówek lub domku dla lalek z dwuspadowym dachem. Pomimo swojej stabilności, nowoczesne pilarki ukośne są kompaktowe i lekkie, nadają się do przenoszenia jedną ręką.

Parametry wyboru

  • Wymiary tarczy - określają maksymalną głębokość cięcia
  • Moc w obrotach - przy większej mocy zwiększa się również prędkość cięcia
  • Waga - od tego zależy mobilność

Stołowa piła

Jak sama nazwa wskazuje, piła stołowa na „stół”, po którym porusza się obrabiany przedmiot. Tej zasadzie zaprzeczają przenośne modele pił stołowych, które stawiane są wyłącznie na stole i są odpowiednim rozwiązaniem dla majsterkowiczów ze względu na niższą cenę zakupu, lepszą mobilność i mniejsze rozmiary. Pilarki stołowe przeznaczone są przede wszystkim do cięć prostych, ale zastępują również pracę pił ukośnych i mogą obsługiwać cięcia poprzeczne i wzdłużne. Poszczególne piły stołowe różnią się od siebie głównie rozmiarem stołu i średnicą ostrza, która jest również związana z głębokością cięcia i ciężarem. Zalecamy każdemu wzięcie pod uwagę tych cech i wybór piły stołowej o parametrach, które spełnią wymagania i oczekiwania prowadzące do satysfakcjonującej pracy.

Piły szablaste

Piły do ​​metalu są często nazywane piłami szablastymi lub miecznikami. Patrząc na nie, motywacja tych nazw jest dość wyraźna, są to piły z długim, smukłym brzeszczotem, które mimo eleganckiego i praktycznego wyglądu mogą pochwalić się wysoką wydajnością. W zależności od zamontowania odpowiedniego arkusza można wpływać na ich dokładne zastosowanie, można je stosować do półfabrykatów z miękkiego i twardego drewna, płyt meblowych, listew, belek. Poradzą sobie z gałęziami drzew i z rurami, dlatego polecamy je każdemu, kto szuka praktycznej piły o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki możliwości korzystania z wieloma narzędzi piły szablaste są narzędziami bardzo fleksybilnymi.

Piły tarczowe

Dzięki pile tarczowej zyskujesz solidność i wytrzymałość, jest to idealna maszyna do przygotowywania drewna opałowego, ponieważ poradzi sobie z nawet bardziej wymagającym cięciem. Jeśli szukasz piły, która wytrzyma napór pracy, pilarka tarczowa stanie się Twoim nieocenionym pomocnikiem. Pomoże przy układaniu podłogi, na placu budowy, przy ustawianiu drzwi i ościeżnic. Praca pilarką tarczową jest wygodna, oszczędza czas i wysiłek oraz zapewnia precyzyjne wyniki.

Piła wyrzynarka

Piła wyrzynarka, czasami nazywana otwornicą, są przeznaczone do krótszych cięć. Ogólnie rzecz biorąc, można używać wyrzynarek do cięcia cieńszych materiałów i cięcia różnych kształtów. Dzięki wąskiej konstrukcji krótki brzeszczot może sięgać również do narożników. Charakteryzują się łatwą obsługą, prostą obsługą i wszechstronnością, dzięki czemu są doskonałym wyborem dla każdego, kto chce zaprosić piłę do swojego warsztatu - wszechstronne zastosowanie.

Piły wielofunkcyjne / Multi-Cuttery

Piły wielofunkcyjne / przecinarki wielofunkcyjne oferują wiele zastosowań w jednym narzędziu. Poradzą sobie z cięciem, pogłębianiem, szlifowaniem, poradzą sobie z każdym drewnem, z brzeszczotem do metalu, radzą sobie z twardymi materiałami. Nasadka szlifierska umożliwia doskonałe szlifowanie drewna, plastiku, metalu i kamienia. Za pomocą ostrza segmentowego z węglików spiekanych można nawet ciąć płyty gipsowo-kartonowe i płytki. Naprawdę docierają wszędzie - nawet tam, gdzie jest mało miejsca lub wymagana jest praca w pobliżu krawędzi. Dzięki piłom wielofunkcyjnym uzyskasz idealną powierzchnię. W warsztacie przybędzie jeden pomocnik, oraz dużo nowych umiejętności i możliwości.