Jak wybrać myjkę? Wskazówki dotyczące szukania myjki wysokociśnieniowej

Więcej czasu w ogrodzie niesie ze sobą większe zapotrzebowanie na czas poświęcony na pielęgnację mebli ogrodowych, podjazdów i samochodów. Pączkująca wiosna to nie tylko słońce, ale często też błoto, więc wycieczkę rowerową można znacznie wydłużyć o czas spędzony na późniejszym usuwaniu brudu. Jak łatwo stawić czoła wyzwaniom i brudowi na zewnątrz?

Odpowiedź jest prosta: myjka wysokociśnieniowa, wapka lub myjka ciśnieniowa. Różne nazwy, jeden produkt. Jest to kompaktowa maszyna z pompą, wężem i myjką wysokociśnieniową, która jest wszechstronnym pomocnikiem i każdy powinien znaleźć dla niej kawałek miejsca w garażu. Jak wybrać WAPKU i która będzie dla Ciebie odpowiednia?

 

Vysokotlaký čistič Bosch Universal Aquatak

Fotografia: Bosch Universal Aquatak 135

 

Myjka wysokociśnieniowa w porównaniu z wężem ogrodowym

Wielu z Was może argumentować, że pracę myjki wysokociśnieniowej z łatwością wykonają węże ogrodowe. Co prawda nawet wąż może w pewnym stopniu usunąć brud, ale przy większym wysiłku i mniejszej wydajności niż wapka. Dodatkowo, jeśli regularnie dbasz o przestrzenie zewnętrzne, inwestycja w profesjonalny sprzęt zwróci się finansowo. Myjki wysokociśnieniowe zużywają 80% mniej wody do tej samej pracy, dzięki czemu oszczędzisz nie tylko przyrodę, ale także własny portfel.

 

Jak znaleźć właściwą?

Wiesz już, że potrzebujesz WAPKU. Ale od czego zacząć przy wyborze? Dowiedz się, do czego będziesz używać myjki wysokociśnieniowej. Podstawowy model wystarczy do czyszczenia rowerów i samochodów. Jeśli wiesz, że Twoja maszyna będzie działać co drugi dzień i zamierzasz wykonywać na niej bardziej wyspecjalizowaną pracę, zainwestuj od razu w model wyższej klasy. „Dowiedz się od samego początku, w jaki sposób będziesz mógł rozszerzyć możliwości myjki wysokociśnieniowej. Tanie modele często nie mogą być później uzupełnione akcesoriami, a tym samym także innymi funkcjami ”, radzi Ester Tomášková, specjalista ds. Produktów z działu technologii czyszczenia firmy Oscom Trading.

 

Fotografia: Kärcher K 2 Power Control jest bestsellerem między myjkami wysokociśnieniowymi
 

 

Pompa: serce myjki wysokociśnieniowej

Pompa jest sercem WAPKI, dba o zaopatrzenie w wodę, a wydajność maszyny zależy od jej kształtu. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższe ciśnienie i przepływ pompy, tym wydajniejsza i szybsza będzie praca. Ważny jest materiał, z którego wykonana jest pompa. Tańsze warianty mają części plastikowe, nadają się do okazjonalnego użytku, a ich żywotność jest krótsza. Maszyny wyższej klasy zawierają komponenty wykonane z wysokiej jakości stopów, dzięki czemu mają większą trwałość.

 

Typ Doktora Młotka!

Przedłużyć żywotność myjki wysokociśnieniowej i zabezpieczyć ją przed zanieczyszczonymi cząsteczkami wodnego kamienia stosując filtr wodny.

 

Vodní filtr Kärcher

 

Ciśnienia i przepływu: Podstawą udanego wyboru

Główne parametry, które uważnie monitorujesz przy wyborze wapki to ciśnienie i przepływ. Wyższe ciśnienie oznacza lepsze czyszczenie. Większy przepływ wpływa na prędkość czyszczenia.

 

Ciśnienie

  • Poniżej 130 barów - Podstawowe modele odpowiednie do prostych prac w domu (mycie rowerów, samochodów, płytek).
  • 130 do 150 bar - Modele klasy średniej poradzą sobie nawet z bardziej wymagającymi pracami (czyszczenie dachu, rynien, odpadów).
  • 150 i więcej bar - profesjonalne modele dla wymagających użytkowników radzą sobie z większymi powierzchniami i są przeznaczone do codziennego użytku.

 

Wyższe ciśnienie nie zawsze oznacza większe korzyści. Z niektórymi materiałami należy obchodzić się ostrożnie, w przeciwnym razie mogą ulec uszkodzeniu. „Ciśnienie wody może zmyć farbę z ogrodzenia i motocykla. Częstym błędem popełnianym przez użytkowników jest to, że nie są oni w pełni świadomi mocy strumienia wody. Zacznij od minimum i dodawaj stopniowo. Przy wyborze upewnij się, że urządzenie posiada regulację ciśnienia ”, radzi Ester Tomášková.

 

Przepływ

Granica między hobby a profesjonalnymi myjkami wysokociśnieniowymi wynosi około 400 l/h. Maszyny o wyższym przepływie nadają się do mycia dużych powierzchni powyżej 100 m², radzą sobie z kostką brukową i fasadą. „Jeśli wybierasz maszynę do dużych powierzchni, koniecznie zainwestuj w model wyższej klasy. „Gdybyś miał wyczyścić duże powierzchnie a używał słabej myjki, tak maszyna byłaby przeciążona”, zauważa Ester Tomášková.

Fotografia: Kärcher K 2 Compact zapewnia mobilność w doskonałej cenie; Kärcher K 5 Power Control to złoty środek, doskonały stosunek jakości do ceny; Kärcher HDS 5/11 UX zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników

 

Z ogrzewaniem lub bez​

Myjki wysokociśnieniowe dzielimy na modele z podgrzewaniem i bez podgrzewania wody. Użycie gorącej wody w pracy prowadzi do wyższej skuteczności czyszczenia. Funkcję podgrzewania znajdziesz w profesjonalnych modelach myjek wysokociśnieniowych. Jednak niektóre modele hobby można podłączyć do źródła ciepłej wody o temperaturze do 50 ° C, a tym samym zwielokrotnić ich działanie.

 

Mycie z detergentem

Detergenty intensyfikują czyszczenie, możesz ich używać np. Podczas mycia samochodów, motocykli czy tłustych powierzchni. Umiejscowienie pojemnika na detergent różni się w zależności od typu maszyny, w tańszych maszynach pojemnik na detergent jest osobny i łączy się go z wapką za pomocą węża, maszyny wyższej klasy mają zintegrowany pojemnik.

Należy używać tylko specjalnych środków czyszczących do myjek wysokociśnieniowych. Detergenty nie zniszczą materiałów pompy, a stosując je zapewnisz, że Twoja maszyna będzie służyła wiernie i przez długi czas.

 

Bosch Easy Aquatak 120 Vysokotlaký čistič

Fotografia: Bosch Easy Aquatak 120

 

 

Akcesoria

Akcesoria zwiększają możliwości maszyny. Każda marka ma wyrafinowany system akcesoriów, upewnij się z góry, że w ofercie jest wystarczająco dużo rozszerzeń. Myjki wysokociśnieniowe można uzupełnić o nasadki i dysze, węże i złączki, a także inne specjalistyczne akcesoria i środki czyszczące, które usprawnią proces czyszczenia.

 

 

 

Příslušenství pro vysokotlaké čističe

Fotografia: Uniwersalny środek czyszczący KärcherPistolety Bosch Professional; Adapter Kärcher do podłączenia do węża ogrodowego

 

 

Nadal się wahasz?

Więc podejmij decyzje. Doktor Młotek uczciwie mówi, że myjka wysokociśnieniowa to inwestycja, której nie pożałujesz.

 

Wszystkie nowości