259
3442 zł

Piły tarczowe Metabo

Z ręczną piłą tarczową Metabo zyskujesz solidność i wytrzymałość, jest to idealna maszyna do przygotowania drewna opałowego, gdyż poradzi sobie z jeszcze bardziej wymagającym cięciem. Jeśli szukasz piły, która wytrzyma opór, pilarka tarczowa Metabo stanie się Twoim nieocenionym pomocnikiem. Pomoże przy układaniu podłogi, na budowie, przy zakładaniu drzwi i ościeżnic. Praca z piłą tarczową Metabo jest komfortowa, oszczędza czas i wysiłek oraz osiąga dzięki niej precyzyjne rezultaty. Zawsze upewnij się, że wybierasz odpowiednią tarczę i akcesoria. Często pracujesz poza zasięgiem sieci? Zobaczysz ofertę Metabo ręcznych akumulatorowych pilarek tarczowych dla majsterkowiczów i profesjonalnych rzemieślników od Doktora Młotka.Jestesmy autoryzowanym sprzedawcą również popularnych marek pił tarczowych Bosch, Hikoki, Makita, Metabo, i inne.

5 wskazówek dotyczących wyboru piły tarczowej

Wysokiej jakości piła tarczowa (mafl) zajmuje zaszczytne miejsce w niezbędnym wyposażeniu każdego wykwalifikowanego majsterkowicza i profesjonalnego rzemieślnika. Jest to uniwersalna maszyna do obróbki drewna, plastiku i metalu (w zależności od typu piły). Aby jednak pilarka tarczowa mogła wiernie służyć, musi być również dobrze odżywiona, tj. zaopatrzona w wysokiej jakości ostrza do pracy. Dr Hammer stawia na jakość, dlatego w swoim asortymencie posiada mnóstwo akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych. Proszę zawsze opierać swój wybór na zaleceniach producenta.

1. grubość

Grubsze czy cieńsze? Ogólnie rzecz biorąc, osiągną Państwo lepszą jakość cięcia szybciej z cieńszym ostrzem. Mniejsza szerokość zmniejsza tarcie, a węższe ostrze lepiej wgryza się w materiał. Wadą są jednak silniejsze wibracje, większe nagrzewanie i wynikająca z tego krótsza żywotność. Proszę zdać się na charakter swojej pilarki tarczowej. Akumulatorowe modele pilarek tarczowych wymagają cieńszej tarczy, która jest mniej wymagająca i oszczędza energię akumulatora.

2. Średnica

W przypadku średnicy, proszę przestrzegać dokładnych zaleceń producenta. Jeśli nie zastosują się Państwo do podanego rozmiaru, narażą Państwo nie tylko wynik, ale także własne zdrowie. Uwaga! Nieprawidłowo ustawiona tarcza może przyczynić się do uszkodzenia zabezpieczeń ręcznej pilarki tarczowej.

3. Materiał

W dzisiejszych czasach wszystkie tarcze są wykonane z wysokiej jakości plastrów węglika spiekanego lub plastrów SK. Ważne jest, aby wcześniej określić, do jakich czynności będą one używane. Nie wiedzą Państwo, którą drogę wybrać? Dr. Hammer w przejrzysty sposób podzielił dla Państwa ostrza w zależności od materiału, z którym będą Państwo pracować przy użyciu piły tarczowej.

4. Liczba zębów

Czy mniej znaczy więcej? Nie w przypadku liczby zębów na brzeszczotach. Większa liczba zębów zapewnia czystsze, bardziej precyzyjne cięcie, ale wadą jest wolniejsze tempo pracy. Do każdego materiału stosuje się inne strategie, więc proszę z wyprzedzeniem przemyśleć, jak zachowywać się podczas cięcia ręczną piłą tarczową. Na przykład, jeśli zamierzają Państwo pracować z laminatem, proszę upewnić się, że do wózka włożona jest „ząbkowana“ tarcza; mniejsza liczba zębów może w takim przypadku powodować zadziory i niską jakość cięcia. I odwrotnie, jeśli za pomocą piły tarczowej będą Państwo wykonywać podłużne cięcia w litym drewnie, proszę wybrać tarczę z

5. Kształt i nachylenie zębów

Kształty zębów brzeszczotów są różne, spotykamy 3 podstawowe typy: naprzemianległe, wklęsłe i trapezowe. Każdy kształt nadaje się do pracy z różnymi materiałami. Kształt naprzemianskośny stosowany jest podczas cięcia drewna piłą tarczową, kształt wgłębny do płyt laminowanych, a kształt trapezowy nadaje się do cięcia wzmocnionych tworzyw sztucznych lub metali nieżelaznych. Oprócz kształtu należy wziąć pod uwagę nachylenie, które dzieli się na pozytywne i negatywne. Dodatnie wykończenie zębów jest używane do cięcia litego drewna, podczas gdy ujemne jest doskonałym wyborem do cięcia metali nieżelaznych i płyt.