345
1848 zł

Pompy zatapialne Gardena

Wybierz spośród pomp zatapialnych Gardena, które oferujemy jako autoryzowany dealer. Zwykle pompy zatapialne Gardena są stosowane tam, gdzie muszą być zanurzone bezpośrednio w pompowanej cieczy. Czyli pompowanie wody ze studni, studzienki, odwiertu, basenu, garażu czy piwnicy. Jeśli masz studnię wykopaną, przy wyborze pompy weź pod uwagę wylot, przepływ i długość kabla zasilającego. Dla jeszcze łatwiejszej pracy oferujemy specjalistyczne akcesoria Gardena do pomp. Reprezentujemy autoryzowane marki pomp zatapialnych Bosch, Karcher, Metabo, i inne.

 

Jak wybrać pompę zatapialną

Skup się na głębokości cieczy pod powierzchnią, jak również jej rodzaju. Ważna jest również odległość, na jaką chcesz ją pompować za pomocą pompy zanurzeniowej.Podstawą większości pomp zanurzeniowych jest wyłącznik pływakowy, który jest bezpośrednią częścią pompy.

Po wypompowaniu całej wody wyłącznik pływakowy automatycznie wyłączy pompę.

Rodzaj cieczy, jej lepkość i ilość zanieczyszczeń odgrywają główną rolę w wyborze pompy zatapialnej.Niektóre pompy zatapialne nadają się również do pompowania fekaliów i ścieków zawierających ciała stałe. Oczywiście nadają się one również do pompowania normalnej wody użytkowej. Ten typ pomp zatapialnych jest określany jako pompy zatapialne

Częstotliwość użytkowania również odgrywa rolę przy wyborze pompy głębinowej. Podobnie jak wymagane ciśnienie wody

Na koniec należy oczywiście wziąć pod uwagę ogólną wydajność pompy głębinowej, czyli wskazany przepływ w jednostkach objętości na jednostkę czasu. Na przykład, do normalnego zużycia wody w domu, do spłukiwania toalety lub do prania, potrzebna będzie pompa głębinowa o wydajności co najmniej 2 m3/h.