202
7779 zł

Wiertarki Bosch

Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości wiertarek elektrycznych Bosch ręcznych i stojaków dla profesjonalistów i okazjonalnych prac związanych z majsterkowaniem. Wybieraj z szerokiej gamy hobbystycznych i profesjonalnych modeli wiertarek akumulatorowych, stojących, diamentowych oraz modeli wiertarek Bosch z udarem lub bez oraz z oferty akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych Bosch. Dostarczamy różne warianty modelowe wiertarek Bosch dostosowane do wysokich wymagań dla Twojej szybkiej i wygodnej pracy.Oprócz hobbystycznych i profesjonalnych popularnych marek.Bosch, Hikoki, Makita, Metabo Zaletą alternatywnych wiertarek akumulatorowych  Bosch jest mobilność z możliwością pracy w dowolnym miejscu dzięki braku kabla.

Młot wiertniczy

Młotów wiertniczych można używać szczególnie podczas wiercenia w materiałach budowlanych, takich jak beton, mur lub kamień. Wizualnie przypominają wiertarkę udarową, ale zasada ich działania jest zupełnie inna. Młoty wiertnicze zawierają tłok, który wielokrotnie spręża powietrze jeden na drugim i przenosi wstrząsy bezpośrednio na wiertło. Zasada ta nazywana jest młotem elektropneumatycznym, a jej skuteczność jest znacznie wyższa niż w przypadku młota mechanicznego. Z tego powodu młoty do wiercenia nadają się do bardziej wymagających wierceń, gdzie są bardziej wydajne niż wiertarki udarowe. Podczas pracy z materiałami budowlanymi użycie młota wiertniczego trwa bardzo krótko, tę samą pracę można wykonać szybciej i mniejszym wysiłkiem. 

Wiertarka akumulatorowa

Ogromną zaletą wiertarek akumulatorowych jest mobilność i możliwość pracy w dowolnym miejscu bez konieczności używania kabla czy prądu. Składają się z własnego korpusu wiertarki oraz wymiennego akumulatora, zasilanego ogniwem akumulatorowym, który kontroluje moc i czas pracy. Dzięki braku kabla można dotrzeć w trudno dostępne miejsca i ułatwić pracę na wysokości. O długości czasu pracy i mocy decyduje ogniwo akumulatora, we wszystkich pozostałych parametrach wiertarko-wkrętarkę można porównać z elektryczną. Rozładowanie zmniejsza również moc wiertarki, dla większego komfortu użytkownika zalecamy rozważenie zakupu baterii zastępczej.

Kryteria wyboru:

Moc: im wyższe napięcie (V), tym wyższa moc.

Wytrzymałość: im wyższa pojemność akumulatora (Ah), tym dłuższa wytrzymałość.


 

                  

Wiertarki z  kablem vs. wiertarki akumulatorowe

Konwencjonalna wiertarka jest zależna od sieci, co oznacza, że ​​podczas korzystania z niej należy polegać na bliskości gniazdka. Kabel zasilający jest mocno osadzony w korpusie wiertarki, co może utrudniać pracę na wysokości i w trudno dostępnym terenie. Zaletą konwencjonalnych wiertarek z kablem jest niższa cena zakupu i stała moc, która w przeciwieństwie do wiertarki akumulatorowej jest przez cały czas stabilna. 

                

 

Wiertarka udarowa vs. wiertarka bez udarowa

 

Pytając, czy wybrać wiertarkę bez udaru, czy wiertarkę udarową, dowiedz się z wyprzedzeniem, z jakimi materiałami będziesz pracować. Do podstawowych prac, takich jak wiercenie w drewnie lub betonie, wystarczy wiertarka bez udarowa. Jeśli zamierzasz pracować z twardszym materiałem i chcesz wybrać wiertarkę uniwersalną, wybierz zamiast tego wersję udarową. Daje to możliwość włączania lub wyłączania mechanizmu udarowego, dzięki czemu w razie potrzeby bez problemu można wiercić w twardych materiałach budowlanych, takich jak kamień, stal czy beton. Podczas pracy z miękkim materiałem wyłącz udar, aby zapobiec uszkodzeniu materiału. Dla większej wydajności należy pomyśleć o doborze wysokiej jakości akcesoriów, zwłaszcza wierteł przystosowanych do pracy z twardymi materiałami.

 

Wiertarki stojące

Główną zaletą wiertarek stojakowych jest niewątpliwie dokładność, pewnie trzymają się w stojaku i zapewniają użytkownikowi stabilne podłoże do wiercenia otworów. Mają większą wagę, aby stworzyć solidną podstawę do precyzyjnej pracy. Docenią je np. Producenci mebli i inni rzemieślnicy. Dzięki pozycji na miejscu i wbudowanym kablem napięciowym unikasz konieczności trzymania wiertarki w dłoni i możesz w pełni się skoncentrować.

 

                                  

Śrubowanie

Zastanawiasz się, co wybrać z trzech wiertarka elektryczna - wiertarko-wkrętarka - elektryczna wkrętarka do wyboru podczas wkręcania?

 

Wiertarka elektryczna

Nie jest przeznaczona głównie do wkręcania, jednak można ją do tego używać z pewnymi ograniczeniami. Jeśli chcesz użyć wiertarki również do wkręcania, ważne jest, aby przy wyborze wybrać wiertarkę z płynną regulacją. Regulacja wpłynie na prędkość obrotową, ale wydajność pozostanie taka sama. Wiertarki nie pozwalają na regulację momentu obrotowego, dzięki czemu zatrzymuje się po osiągnięciu żądanej siły.

Wiertarko-wkrętarka

Nadaje się do przykręcania. Łączy w sobie funkcje wiertarki elektrycznej i wkrętarki. Dzięki temu z łatwością zastępuje wiertarkę, ale dodatkowo jest wyposażony w regulację momentu dokręcania, dzięki czemu nie ma ryzyka przekręcenia gwintu śruby. Ponadto wkrętarki akumulatorowe zapewniają wygodną pracę bez kabla.

 

Wkrętarka elektryczny

 

W przeciwieństwie do wiertarki, końcówki bitowe można przymocować do części wyjściowej. Wkrętarki elektryczne zetkniesz się najczęściej podczas pracy profesjonalnej, moment dokręcania może być elektryczny lub mechaniczny. W mechanizmie znajduje się sprzęgło rozłączające, które wyłącza wkręcanie po osiągnięciu wymaganego zanurzenia wkręta.