202
2435 zł

Wiertarki udarowe DeWalt

Wiercenie w murze czy betonie? Jeśli zamierzasz pracować z twardszym materiałem, wybierz wariant z wiertarkami udarowymi DeWalt. Dostajesz możliwość włączenia lub wyłączenia mechanizmu młota DeWalt, dzięki któremu w razie potrzeby bez problemu wwiercisz się w twarde materiały budowlane, takie jak kamień, stal czy beton. Podczas pracy z bardziej miękkim materiałem należy wyłączyć udar DeWalt, aby zapobiec uszkodzeniu materiału. Dla większej wydajności należy pomyśleć o doborze wysokiej jakości akcesoriów, zwłaszcza wierteł przystosowanych do pracy z twardymi materiałami. Jeśli pracujesz również w miejscach niedostępnych dla prądu elektrycznego, sprawdź również akumulatorową wkrętarkę udarową DeWalt. Oferujemy również wiertarki udarowe hobbystyczne i profesjonalne popularnych marek Bosch,Hikoki, Makita, Metabo, i innych.

 

Wiertarki udarowe sprawiają, że wiercenie jest bardzo łatwe. Efektywne tłumienie drgań i zaawansowana ergonomia zapewniają najwyższy komfort w każdej sytuacji roboczej. Wiertarki udarowe mogą być używane do precyzyjnego i czystego wiercenia w większości znanych materiałów budowlanych. Do wiercenia w ceglanej lub betonowej ścianie, jest to wiertarka, której należy użyć. Wiertarka udarowa bezpiecznie wywierci otwór, nie uszkadzając struktury muru. Oczywiście w przypadku wiertarek udarowych istnieje opcja wyłączenia udaru, co nie jest konieczne podczas wiercenia w drewnie lub metalu. Do normalnej pracy wystarczy wiertarka o mocy do 550 W, do bardziej wymagających prac powyżej 750 W. Większa moc jest wtedy potrzebna tylko do specjalistycznych prac przy wierceniu otworów o średnicy 20 mm lub większej.

Choć wiertarka udarowa może wyglądać tak samo jak inna wiertarka, różnica tkwi w konstrukcji wewnętrznej. Mechanizm śruby pociągowej zapewnia, że cięcia są wykonywane w osi wiertła. Wiertarka udarowa jest idealnym wyborem, jeśli potrzebują Państwo wiercić w murze lub innych twardych materiałach. Wiercenie w drewnie za pomocą wiertarki udarowej nie stanowi jednak żadnego problemu. Wiertarka udarowa nie musi być zasilana z sieci, ale oferujemy również inne wiertarki udarowe.

O czym należy pamiętać przy wyborze wiertarki udarowej?

Wybierając wiertarkę elektryczną (udarową lub nieudarową), zalecamy skupienie się na następujących parametrach:

  • istotna jest moc wejściowa wiertarki udarowej (300 - 1 500 W)
  • zakres mocowania uchwytu (8 - 16 mm)
  • rodzaj uchwytu (szybkozaciskowy lub zębaty)
  • waga wiertarki udarowej (1-5 kg)
  • opakowanie wiertarki udarowej (karton, walizka, L-Boxx)

Nie zawsze konieczne jest posiadanie wszystkich parametrów wiertarki w najwyższej jakości. Ważniejsze jest, aby wybrać kombinację parametrów, która spełni Państwa potrzeby w zakresie wiercenia.

 

W przypadku wiercenia w twardym murze warto zainwestować w wiertarkę udarową o wyższej wydajności i ogólnie lepszym wyposażeniu. Wiertarka udarowa posiada własną funkcję gwintowania, dzięki czemu jest wiertarką bez gwintowania.

Wybieraj spośród sprawdzonych wiertarek udarowych Bosch, DeWalt, Makita, Metabo, Milwaukee, Narex, Extol i innych.

Zasada działania wiertarki z udarem

Mechanizm metalowych rogów wiertarki odpycha bijak, który uderza w wał z uchwytem w kierunku wzdłużnym. Istnieje bezpośrednia proporcjonalność między częstotliwością uderzenia a prędkością. Częstotliwość uderzeń zależy od tego, jak mocno naciskają Państwo wiertarkę.

Maksymalna prędkość obrotowa nie jest bardzo ważna. Wysokie obroty mogą zaoszczędzić kilka sekund czasu podczas wiercenia, ale ważniejszą wartością jest maksymalny moment obrotowy.

Jeśli wahają się Państwo z wyborem, polecamy wiertarkę udarową.

Uchwyt wiertarski

W tańszych modelach wiertarek udarowych uchwyt znajduje się na korbie. Wielu rzemieślników jest już przyzwyczajonych do tej metody i nie ma nic przeciwko niej. Wadą jest to, że może się zgubić.

Wybierając wiertarkę udarową, zalecamy nie tylko spojrzenie na cenę, ale także na kompatybilność z innymi narzędziami, których mogą Państwo potrzebować (zestawy wierteł, walizki itp.).