81
24630 zł

Aku narzędzia Metabo

Aku narzędzia Metabo charakteryzują się ponadstandardową wytrzymałością i długą żywotnością baterii. Dzięki nowoczesnemu akumulatorowi Li-Ion Metabo nie musisz polegać na sieci elektrycznej, pracujesz szybko i wydajnie bez kabla, a tym samym ułatwiasz pracę na wysokości oraz w trudno dostępnym terenie. Jeśli jesteś lojalny wobec maszyn jednej marki, akumulator Metabo może być często używany w elektronarzędziach Metabo. A ponieważ akumulator jest cenną częścią maszyny, naprawdę się opłaca. Wybierz z naszej bogatej oferty wiertarko-wkrętarek akumulatorowych hobbystycznych i profesjonalnych, pił akumulatorowych, młotów akumulatorowych popularnych marek Black&Decker, Bosch, Dewalt, Gardena, Karcher, Makita, Metabo,  i inne, a także szereg akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych Metabo.

Narzędzia akumulatorowe zyskały w ostatnich latach zaufanie majsterkowiczów i profesjonalnych rzemieślników dzięki swojej praktyczności i niezawodności. Wraz z rozwojem gamy narzędzi akumulatorowych wzrosła ich popularność; dziś można znaleźć wiertarki AKU, szlifierki AKU, pilarki AKU, a nawet kompresory AKU w wersjach akumulatorowych. Nie musisz martwić się o zasięg sieci elektrycznej i możesz wygodnie pracować nawet w trudno dostępnych miejscach.

W każdym razie, jeśli jesteś wierny jednej marce narzędzia, bateria może być używana we wszystkich wersjach – a to naprawdę się opłaca, biorąc pod uwagę, że bateria jest cenną częścią narzędzia AKU.

Jeśli jesteś wierny jednej marce narzędzia, bateria może być używana we wszystkich wersjach.

Jeśli zamierzasz przejść z elektronarzędzi zasilanych sieciowo na narzędzia akumulatorowe, pierwszą rzeczą, o którą należy się martwić, jest jakość akumulatorów. I czy ich wydajność będzie wystarczająca do pracy, której będziesz od nich wymagać. Oprócz głównych parametrów baterii takich jak napięcie i pojemność, będziesz również zainteresowany żywotnością baterii. I jak wydłużyć żywotność AKU do maksimum przy odpowiedniej pielęgnacji. W końcu z pewnością wybierzesz narzędzia AC, które będą Ci służyć przez wiele lat bez konieczności kupowania nowych baterii.

Napięcie akumulatora

Im wyższe napięcie znamionowe akumulatora, tym większej wydajności można oczekiwać od narzędzia bezprzewodowego. Ponieważ podstawowe ogniwa są produkowane przy napięciu 1,2 V, narzędzia akumulatorowe mają deklarowaną moc wyjściową równą wielokrotności tej wartości. Tak więc 10,8V, 12V, 14,4V, 18V itd. Czasami producenci podają również wyższe napięcia (12, 14, 16 lub 20 V), które jednak akumulatory osiągają dopiero po pełnym naładowaniu.

Pojemność akumulatora

Akumulator ma określoną pojemność w amperogodzinach (Ah) lub tysięcznych częściach amperogodziny (mAh). Parametr ten określa, jak długo może dostarczać prąd o natężeniu jednego ampera. Akumulator o pojemności 2 Ah (lub 2000 mAh) może zatem dostarczać jeden amper prądu przez dwie godziny. Alternatywnie, narzędzie AKU może dostarczać dwa razy tyle prądu przez jedną godzinę.Im bardziej wymagająca praca, tym więcej prądu będzie naturalnie pobierane z akumulatora.

Na przykład ten sam akumulator może wystarczyć na kilka godzin wkręcania wkrętów w drewno, ale przy wierceniu udarowym w betonie może się wyczerpać już po pół godzinie.

Czas ładowania akumulatora

Jeśli posiadasz narzędzie AKU ze zintegrowanym akumulatorem lub tylko jednym akumulatorem, musisz przerwać pracę. Oczekiwanie na pełne lub przynajmniej częściowe naładowanie baterii wydłuża pracę. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch akumulatorów jednocześnie. Podczas gdy jeden się ładuje, drugi może pracować. Każda bateria ma dedykowaną ładowarkę. Nie zaleca się używania innego typu ładowarki.

Wybieraj z naszej różnorodnej oferty hobbystycznych i profesjonalnych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych, pił akumulatorowych, młotów akumulatorowych popularnych marek Bosch, Black and Decker, BOW, DeWalt, Dremel, Fieldmann, Gardena, Hikoki, Karcher, Makita, Metabo, Milwaukee, Narex, Scangrip, Stanley, Solight, Extol Craft, Extol Industrial, Extol Lady, Extol Premium.

 

Skontaktuj się z Doktor Młotek pod adresem e-mail info@doktormlotek.pl lub pod numerem telefonu +48 323235015