Nowa pompa firmy Metabo

Zima powoli pakuje swoje walizki, a ogrodnicy, majsterkowicze i wszyscy miłośnicy ogrodów zaczynają odczuwać radość. Jednak aby móc wylegiwać się w pięknym ogrodzie lub wylegiwać się w basenie, trzeba czasem odłożyć drinka lub kawę i wziąć się do pracy. Na szczęście, jak to się mówi, czasy idą do przodu i można z pomocą różnego rodzaju gadżetów sprawić, że praca wokół domu czy domku będzie krótsza, przyjemniejsza i łatwiejsza.

Zdjęcie: Akumulatorowa pompa zatapialna do zbiornika na wodę deszczową TPF 18 LTX 2200

A przecież robi się coraz cieplej! Każdy właściciel ogrodu, czy to ozdobnego, trawnika czy warzywnika, z pewnością wraz ze zbliżającym się latem regularnie śledzi prognozy pogody pod kątem opadów. Bowiem utrzymanie każdego ogrodu wymaga odpowiedniego zaopatrzenia w wodę. Nieprzewidywalna pogoda oraz stale rosnące stawki za wodę i kanalizację zmuszają ogrodników i właścicieli basenów do poszukiwania wydajnych i oszczędnych sposobów gospodarowania wodą. Doskonałym narzędziem, które sprosta tym wszystkim wyzwaniom jest nowy, świeży produkt niemieckiej firmy Metabo.

Akumulatorowa zatapialna pompa do zbiorników wody deszczowej TPF 18 LTX 2200 świeżo wylądowała w sklepie internetowym Doktor Młotek. Producent Metabo nie jest nowicjuszem w dziedzinie techniki ogrodowej. Co roku, wraz z nadejściem wiosny, pompy wodne Metabo lub pompy wpadają w znacznej ilości do koszyków klientów Doktor Młotka. Największą popularnością cieszy się pompa ogrodowa P 2000 G oraz nieco mocniejsza P 3300 G.

Dlaczego warto postawić na pompę akumulatorową?

Odpowiedź jest prosta. Podobnie jak w przypadku narzędzi akumulatorowych, niezaprzeczalną zaletą akumulatora jest jego elastyczność. Doceniają to zwłaszcza właściciele domków letniskowych pozbawionych sieci elektrycznej lub posiadacze dużych ogrodów. Trzeba jednak powiedzieć, że akumulator nie jest nieskończonym źródłem energii, co każdy użytkownik powinien wziąć pod uwagę.

Do najczęstszych pytań klientów Doktora Młotka należą pytania o czas pracy maszyn akumulatorowych oraz kompatybilność akumulatorów. Pompa TPF 18 LTX 2200 ACU jest kompatybilna z akumulatorami Metabo 18 V w klasie napięcia noszącej oznaczenie Li-Power lub LiHD. A jaką pojemność ogniw akumulatora wybrać? Najlepiej oczywiście tę najwyższą. Producent podaje, że w przypadku zastosowania akumulatora o pojemności 5,2 Ah pompa będzie pracować przez 52 minuty.
 

Zdjęcie: Akumulatorowa pompa zatapialna do zbiornika na wodę deszczową TPF 18 LTX 2200

Dlaczego warto wybrać pompę akumulatorową od Metabo?

Nowa akumulatorowa pompa ogrodowa TPF 18 LTX 2200 stanowi unikalne połączenie pompy zanurzeniowej i beczkowej. Z łatwą, beznarzędziową konwersją. Przyjazne dla środowiska nawadnianie ogrodu wodą deszczową, pompowanie czystej wody ze zbiorników, stawów lub zalanych piwnic nigdy nie było łatwiejsze. Pompa pozostawia przy zasysaniu płaskim tylko 1-2 mm resztek poziomu wody. Możesz regulować ciśnienie dokładnie do swoich potrzeb, a także ilość wody dzięki trzem poziomom mocy i zaworowi regulacyjnemu. Podczas podlewania ogrodu docenisz zwłaszcza timer z trzema czasami pracy.

TPF 18 LTX 2200 to niewielka pompa, ale zbudowana z myślą o trwałości. Podwójny system uszczelnienia oraz zewnętrzny pojemnik na baterie chroniący je przed wilgocią gwarantują długą żywotność pompy. Dodatkowo, skrzynkę można łatwo zamontować na ścianie lub pojemniku. Dzięki automatycznemu zabezpieczeniu pompy z sygnalizacją LED można uniknąć przypadkowego uruchomienia na sucho.

Jakie są zalety techniczne TPF 18 LTX 2200?

Maks. ilość transportowana: 2200 l/h
Maks. wysokość tłoczenia: 22 m
Max. ciśnienie: 2,2 bar
Maks. głębokość zanurzenia: 2 m
Przyłącze ciśnieniowe: Gwint zewnętrzny 1"
IP Stopień ochrony: IP X8
Klasa ochrony IP Pojemnik na baterie: IP X4
Długość kabla skrzynki baterii: 3 m
Wymiary: 142 x 142 x 226 mm
Waga wraz z baterią: 2,5 kg

Co będzie czekało na Ciebie w kartonowym pudełku?

1. Adapter wielofunkcyjny
2. Wąż 1/2" (1,5m) z szybkozłączkami
3. Zawór sterujący/odcinający
4. Złączka do kranu
5. Linia węża
6. Hak mocujący

Zestaw nie zawiera ladowarki i akumulatora.

Potrzebujesz porady przy wyborze sprzętu ogrodniczego? Skontaktuj się z Doktor Młotek wysyłając maila na adres pytaniatechniczne@doktormlotek.pl a chętnie pomożemy Ci w wyborze.

 

Wszystkie nowości

Powiązane produkty