260
3285 zł

Szlifierki mimośrodowe Bosch

Aby wynik był precyzyjny, trzeba nie zepsuć wielkiego finału. Ręczne szlifierki mimośrodowe Bosch to mistrzowie w końcowej obróbce powierzchni drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Ponadto nie pozostawiają śladów szlifowania. Szlifierki mimośrodowe Bosch mogą służyć do czyszczenia powierzchni po szlifowaniu zgrubnym, szlifowaniu powierzchni wypukłych oraz usuwaniu rdzy z korpusu. Zawsze zwracaj uwagę na dobór odpowiedniego materiału szlifierskiego i polerskiego oraz akcesoriów do szlifierek Bosch. Często pracujesz poza zasięgiem sieci? Doktor Młotek oferuje również akumulatorowe szlifierki mimośrodowe Bosch bez kabla zasilającego. Reprezentujemy również popularne marki mimośrodowych szlifierek ręcznych Bosch, Hikoki, Makita, Metabo,  i inne.

 

Jak wybrać szlifierkę mimośrodową?

Szlifowanie i polerowanie drewna, metalu, tworzyw sztucznych, rakli i lakierów nie stanowi problemu dla szlifierek mimośrodowych. Ergonomiczna konstrukcja umożliwia łatwe prowadzenie i bezpieczną pracę. Łatwa i szybka wymiana talerza szlifierskiego. Oczywiście dostępny jest również zintegrowany system odsysania zapewniający czystsze środowisko pracy.

Mniej wydajne szlifierki mimośrodowe wyróżniają się niską wagą, która zwykle przekracza zaledwie 1 kg, dzięki czemu można je wygodnie obsługiwać jedną ręką. Mocniejsze szlifierki mimośrodowe mają większą wagę i lepiej nadają się do obróbki większych powierzchni. Często jej konstrukcja jest wyposażona w uchwyt do trzymania oburącz , co ułatwia pracę z gruboziarnistym papierem ściernym, gdy trzeba usunąć dużo materiału. Do czyszczenia, dokładnego szlifowania lub polerowania bardziej odpowiednia jest lżejsza waga.

Jeśli jednak kupują Państwo szlifierkę mimośrodową do szlifowania zgrubnego i uszlachetniania, większa waga będzie dla Państwa korzystna, podobnie jak drugi uchwyt zapewniający silniejszy nacisk drugiej ręki. Waga waha się od 1 kg do 5 kg.Profesjonalne szlifierki mogą mieć większą wagę.

Moc wyjściowa w dużej mierze określa, jak mocna jest szlifierka mimośrodowa – to znaczy, jak duży obszar może obrabiać w jednostce czasu. Przed zakupem powinni Państwo poznać moc urządzenia.  Podstawowe szlifierki obrotowe dla hobbystów mają moc do 200 W. Moc 250 – 450 W obiecuje już w pełni funkcjonalne urządzenie, które poradzi sobie ze szlifowaniem parkietu, renowacją mebli lub szlifowaniem i polerowaniem ciała. Mocniejsze szlifierki mogą mieć średnicę podstawy szlifierskiej do 150 milimetrów. Z reguły mają one również wyższy poziom mimośrodowości – ugięcia.

Rozmiar ściernic i zamontowanego na nich papieru ściernego mieści się zwykle w zakresie 125 mm i 150 mm. Mniej wydajne szlifierki mimośrodowe mają mniejszą średnicę i odwrotnie. I odwrotnie, w przypadku płaskich powierzchni docenią Państwo większą średnicę i wyższą moc wejściową szlifierek obrotowych o średnicy 150 mm.

Przy szlifowaniu drobnymi papierami (ziarnistość 100-400) zalecamy szlifierki mimośrodowe o mocy silnika od 250 do 550 W.

Aby osiągnąć dobre wyniki przy użyciu grubszych papierów (ziarnistość 100 i poniżej), proszę wybrać typ szlifierki o mocy od 500 do 750 W

.