366
3579 zł

Szlifierki taśmowe Metabo

Szlifierki taśmowe Metabo przeznaczone są do zgrubnego szlifowania różnych materiałów (drewno, metale, tworzywa sztuczne). Zamiast papierów ściernych stosuje się tzw. taśmy ścierne, które są oznaczone numerem ziarnistości. Przeznaczona jest przede wszystkim do szlifowania dużych i płaskich powierzchni. Szybko szlifuje duże powierzchnie i proste deski. Może być stosowany do szlifowania drewna, plastiku i metalu. Nisko położony środek ciężkości umożliwia łatwą pracę bez uciążliwego naciskania. Posiada największe usuwanie materiału podczas szlifowania ze wszystkich typów szlifierek. Jego najczęstsze zastosowanie to produkcja stolarska. Połączenie szlifierki taśmowej i urządzenia stacjonarnego pozwala na pewne zamocowanie szlifierki do stołu roboczego. U Doktora Młotka znajdziesz również stos akcesoriów Metabo do szlifierek. Reprezentujemy również popularne marki ręcznych szlifierek taśmowych Bosch, Hikoki, Makita, Metabo,  i inne.

Jak wybrać szlifierkę taśmową

  • Wybierając nową szlifierkę taśmową, proszę zwrócić uwagę na jej kompatybilność z konkretną szerokością taśmy szlifierskiej.
  • Do najbardziej wszechstronnych narzędzi należą te o szerokości od 60 do 105 mm. Szlifierki taśmowe o mocy wejściowej około 600 W są w pełni wystarczające do użytku domowego.
  • Jeśli kupują Państwo nową szlifierkę taśmową, warto również zwrócić uwagę na sposób odsysania pyłu do tekstylnego worka.

Jeśli potrzebują Państwo szybkiego szlifowania elementów drewnianych, szlifowania powierzchni malowanych i uszczelnianych, to szlifierka taśmowa jest właściwym rozwiązaniem. Szlifierki taśmowe ze sterowaniem elektronicznym nadają się do szlifowania materiałów, które wymagają niższych ustawień prędkości, takich jak powierzchnie malowane, stare farby i uszczelniacze.

Wymianę taśmy szlifierskiej we współczesnych szlifierkach można wykonać w prosty i wygodny sposób za pomocą łatwej w użyciu dźwigni zaciskowej.

 

Najwęższe taśmy można znaleźć w szerokościach od 6 mm do 2 cm. W tym przypadku taśma szlifierki taśmowej jest prowadzona na małym kole pasowym, co umożliwia szlifowanie w trudno dostępnych miejscach, do których trudno dotrzeć innym typom szlifierek. Dlatego też często określa się ją mianem szlifierki taśmowej. Najczęściej stosowane, a zarazem najbardziej uniwersalne taśmy mają szerokość od 6 cm do 105 mm. 

Jaka jest optymalna moc wejściowa dla szlifierki taśmowej?

Zależy to od jej przeznaczenia. Profesjonalne szlifierki taśmowe będą oferować ponad 1 kW mocy przy większej wadze. Dla majsterkowiczów bardziej odpowiednie są mniejsze i kompaktowe szlifierki taśmowe o mocy około 600 W i wadze około połowy tej mocy. Można je wygodnie trzymać w jednej ręce.

Podczas gdy szlifierka wibracyjna opiera się na powtarzalnym ruchu głowicy wibracyjnej, szlifierka taśmowa zawiera taśmę szlifierską, która jest zakotwiczona na mechanizmie obrotowym. Dzięki temu szlifierka jest znacznie bardziej wydajna i może być używana do szybkiego szlifowania dużych powierzchni.