Szlifierki wibracyjne precyzyjnie usuwają stare powłoki malarskie i lakiernicze. Są mistrzami precyzyjnego szlifowania płaskich powierzchni i krawędzi. W zależności od rodzaju papieru ściernego można szlifować drewno, metal i plastik. W przeciwieństwie do pracochłonnego szlifowania ręcznego, ręcznymi szlifierkami wibracyjnymi pracujesz szybko i wydajnie. Zalety szlifierek wibracyjnych to płynna praca i zintegrowane odsysanie. Przy wyborze natkniesz się na dwa rodzaje szlifierek wibracyjnych, które są podzielone ze względu na ich kształt. Szlifierki prostokątne służą do szlifowania dużych, płaskich powierzchni, ponieważ mają wyższą wydajność. Wręcz przeciwnie, mamy do czynienia z mniejszą mocą przy mniejszych wibrujących ręcznych szlifierkach delta , dzięki czemu nadają się do szlifowania mniejszych powierzchni, narożników i krawędzi. Często pracujesz poza zasięgiem sieci? Zobacz również naszą ofertę akumulatorowych szlifierek wibracyjnych . Zawsze zwracaj uwagę na dobór wysokiej jakości akcesoriów do szlifierek. Reprezentujemy również popularne marki szlifierek wibracyjnych Bosch, Makita, Metabo i inne.
Dzięki ergonomicznej konstrukcji szlifierki wibracyjne są łatwe w prowadzeniu i bezpieczne w pracy. Szlifowanie pod dowolnym kątem prostym - bez konieczności ręcznego wykańczania.
Podczas wyboru natkną się Państwo na dwa rodzaje szlifierek wibracyjnych, które dzielą się ze względu na kształt.
Szlifierki wibracyjne prostokątne (szlifierki oscylacyjne) znajdują zastosowanie przy szlifowaniu dużych, płaskich powierzchni, gdyż charakteryzują się większą wydajnością. Z drugiej strony mniejsze szlifierki wibracyjne delta mają niższą moc wyjściową i dlatego nadają się do szlifowania mniejszych powierzchni, narożników i krawędzi.
Podstawowym wymogiem nowej szlifierki wibracyjnej jest wystarczająca moc silnika. Jeśli chcą Państwo uzyskać narzędzie do sporadycznego szlifowania mniejszych powierzchni, szlifierka wibracyjna o mocy do 200 W będzie wystarczająca. Częstsze użytkowanie wymaga około 500 W. Moc wejściowa jest również związana z liczbą drgań szlifierskich. W przypadku profesjonalnych szlifierek wibracyjnych wynosi ona powyżej 2000 drgań na minutę.
Na funkcjonalność szlifierki wibracyjnej i jej możliwe zastosowania wpływa również powierzchnia szlifowania. Im jest ona większa, tym szybciej można wykonać pracę. Jeśli trzeba szlifować mniejsze powierzchnie, bardziej prawdopodobne jest użycie szlifierki z lepiej dostosowaną mniejszą powierzchnią szlifierską. Rozmiar powierzchni szlifierskiej powinien również odpowiadać poborowi mocy silnika szlifierki. Proszę uważać na maszyny o niskiej mocy i dużej powierzchni szlifowania.
Większość płyt szlifierskich ma kształt kwadratu lub prostokąta, a papier ścierny jest do nich mocowany za pomocą metalowych zacisków. Istnieją jednak również trójkątne, przeznaczone do szlifowania trudniej dostępnych narożników.
Niektóre szlifierki wibracyjne posiadają, które wymaga użycia specjalnego papieru ściernego z grzbietem zawierającym włosie. Do szlifowania drewna potrzebny będzie papier ścierny o wyższej ziarnistości niż na przykład do szlifowania krawędzi zaschniętej szpachli lub usuwania starej farby.
Przeznaczona do szlifowania dużych powierzchni materiałów z drewna, tworzywa sztucznego i metalu, jak również do szlifowania powierzchni malowanych Regulacja prędkości oscylacyjnej za pomocą pokrętła…
Przeznaczona do szlifowania dużych powierzchni materiałów z drewna, tworzywa sztucznego i metalu, jak również do szlifowania powierzchni malowanych Elektroniczny wybór częstotliwości skoków pokrętłem…
Równomierny szlif bez przetarć i rys do profesjonalnej obróbki powierzchni System antywibracyjny z dwurzędowym łożyskiem kulkowym zapewniający niezwykle spokojną pracę i minimalny poziom…
Równomierny szlif bez przetarć i rys do profesjonalnej obróbki powierzchni System antywibracyjny z dwurzędowym łożyskiem kulkowym zapewniający niezwykle spokojną pracę i minimalny poziom…
Lekka, poręczna szlifierka o doskonałych właściwościach ergonomicznych Równomierny szlif bez przetarć i rys do profesjonalnej obróbki powierzchni Uchwyt z antypoślizgową powłoką typu softgrip Niski…
Lekka, poręczna szlifierka o doskonałych właściwościach ergonomicznych Równomierny szlif bez przetarć i rys do profesjonalnej obróbki powierzchni Uchwyt z antypoślizgową powłoką typu softgrip Niski…
Lekkie i poręczne narzędzie do wygodnej jednoręcznej obsługi Bardzo korzystny stosunek wagi szlifierki do jej wydajności - idealna do szlifowania nad głową Uchwyt z antypoślizgową powłoką typu…
Szlifierka oscylacyjna GSS 160 Multi
Przeznaczona do szlifowania dużych powierzchni materiałów z drewna, tworzywa sztucznego i metalu, jak również do szlifowania powierzchni malowanych Zmniejszona wysokość narzędzia dla łatwego chwytu i…
Przystosowana do szlifowania płyt gipsowych Pyłoszczelna konstrukcja silnika dzięki osobnym komorom z turbinami odsysającymi pył Bezobsługowa przekładnia (brak konieczności ponownego smarowania) Bieg…
Lekka i poręczna szlifierka oscylacyjna przeznaczona do szlifowania powierzchni materiałów z drewna, tworzywa sztucznego i metalu, jak również do szlifowania powierzchni malowanych Optymalna do…
Lekka i poręczna szlifierka oscylacyjna przeznaczona do szlifowania powierzchni materiałów z drewna, tworzywa sztucznego i metalu, jak również do szlifowania powierzchni malowanych Trwała podstawa z…
Trójkątna płyta szlifierska do szlifowania krawędzi, narożników i powierzchni Lekkie i poręczne narzędzie do wygodnej jednoręcznej obsługi Bardzo dobry stosunek ciężaru do wydajności umożliwiający…
Solidna aluminiowa podstawa zmniejsza hałas i zapewnia dłuższą żywotność. Ekstremalnie niskie wibracje. Silne odsysanie przez 6 otworów w płycie głównej. Łatwe w użyciu i kompaktowe narzędzie do…
Przeznaczona do szlifowania powierzchni z drewna, tworzyw sztucznych i metalu jak również do szlifowania powierzchni malowanych Ergonomiczna budowa korpusu zapewnia pewny chwyt i pozwala pracować…
DeWALT Szlifierka oscylacyjna 1/4" 230W DWE6411
Najwyższa jakość powierzchni na dużych obszarach