210
4156 zł

Szlifierki Bosch

U Doktora Młotek znajdziesz stos wysokiej jakości profesjonalnych i hobbystycznych szlifierek ręcznych Bosch do łatwej obróbki metalu, drewna, betonu i tworzyw sztucznych. Popularnie nazywamy je flexa, gumówka, grajnerka lub diaks. Wszechstronne szlifierki Bosch zapewniają cięcie, skracanie i szlifowanie. W ofercie znajdziecie modele jednotarczowe i dwutarczowe Bosch dla profesjonalnych rzemieślników i majsterkowiczów. Wybierz spośród wielu ręcznych szlifierek kątowych, ekscentrycznych, wibracyjnych Bosch i wielu innych od tradycyjnych producentów narzędzi. Oferujemy szereg akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych, które rozszerzą możliwości Twojej Bosch maszyny. Reprezentujemy również popularne marki szlifierek i polerek elektrycznych Bosch,Hikoki Makita, Metabo i inne.

Co to jest szlifierka kątowa?

Szlifierki kątowe są skutecznymi narzędziami do cięcia metali i szlifowania różnych materiałów. Mocniejsze szlifierki radzą sobie z większymi obciążeniami bez przegrzania.

Dobierając ściernice (cięcie, szlifowanie) do szlifierek kątowych określasz możliwości zastosowania - nadają się one do cięcia materiału oraz do zgrubnego szlifowania, często używamy ich przy opracowaniu płytek. W ofercie są zazwyczaj 4 średnice tarcz (115 mm, 125 mm, 150 mm, 230 mm). Generalnie im większa średnica ściernicy, tym większy pobór mocy i ciężar, wybierając większą średnicę ściernicy uzyskamy większą głębokość cięcia. Jednak waga poszczególnych modeli znacznie się różni, dlatego zalecamy dokładne rozważenie, do czego go użyjesz przy wyborze szlifierki.

úhlová bruska

Co to jest szlifierka wibracyjna?

Szlifierki wibracyjnej użyjesz szczególnie podczas pracy z drewnem. Dzięki nim nie tylko uzyskasz precyzyjne szlifowanie, ale również z łatwością usuniesz stare powłoki. Ich zaletą jest płynna praca i zintegrowana ekstrakcja gwarantująca dokładność wyników. Przy wyborze natkniesz się na dwa rodzaje szlifierek wibracyjnych, które podzielone są ze względu na swój kształt. Szlifierki prostokątne służą do szlifowania dużych, płaskich powierzchni, ponieważ mają wyższą wydajność. A mniejszą moc można znaleźć w mniejszych szlifierkach delta, więc nadaje się do szlifowania mniejszych powierzchni, narożników i krawędzi.

 

Co jest ekscentryczna szlifierka?

Szlifierki ekscentryczne najczęściej spotyka się podczas końcowej obróbki powierzchni (drewno, metal i tworzywa sztuczne). Ich główną zaletą jest to, że nie pozostawiają śladów szlifowania. Można ich używać przy czyszczeniu po szlifowaniu zgrubnym, szlifowaniu powierzchni wypukłych, usuwaniu rdzy z korpusu itp. Do szlifowania papierem drobnoziarnistym (uziarnienie 100-400) polecamy szlifierki ekscentryczne o mocy silnika od 250 do 550 W, aby uzyskać dobre rezultaty przy papierze grubszym (uziarnienie 100 i mniej) wybierz typ o poborze mocy od 500 do 750 W.

 

Co to jest szlifierka taśmowa?

Szlifierki taśmowe przeznaczone są do zgrubnego szlifowania różnych materiałów (drewno, metale, tworzywa sztuczne). Zamiast papierów ściernych stosuje się tzw. taśmy ścierne, na których dodatkowo podaje się numer ziarna (najgrubszy - 20, najdrobniejszy - 400).

Podstawowe rodzaje szlifierek

Kątowe

Wibracyjne

Ekscentryczne

Taśmowe

flexibilne szlifierki; do zgrubnego szlifowania lub cięcia materiału; drewno, beton, mur, tworzywa sztuczne, metale

szlifowanie drewna; usuwanie starych farb i lakierów; szlifierki wibracyjne prostokątne i trójkątne

ostateczna obróbka powierzchniowa

zgrubne szlifowanie drewna, tworzyw sztucznych i metali

 

 

Tarcze do szlifierek kątowych

Ścierne

Tnące

Diamentowe

Uniwersalne

Obróbka powierzchni wykonanych z materiałów metalowych, stali nierdzewnej, frezowanie krawędzi, szlifowanie spoin itp

Opracowanie elementów z kamienia, żeliwa, stali, aluminium i tworzyw sztucznych

Cięcie i szlifowanie bardzo twardych materiałów - betonu, marmuru, kamienia itp.

Konieczność częstych zmian technik cięcia i szlifowania - bez skomplikowanej wymiany

Lamelowe

Druciane

Szlifowanie dokładne, prace wykończeniowe

Szlifowanie zgrubne, czyszczenie powierzchni